Povolání
květen
Tento týden jsme se zabývali povoláním. Děti kreslily a psaly, čím by chtěly být. Zahráli jsme si na švadlenky a naučili se přišívat knoflík. Nechyběly ani úkoly s mincemi, protože jako správný prodavač si musíte umět spočítat, kolik korun je potřeba zákazníkovi vrátit. Učení probíhalo nejen ve třídě, ale i venku.Prvňáčci si v přírodě procvičili psaní, čtení i matematiku. Jako správní zahradníci jsme si vyzkoušeli poznávat byliny v okolí školy. Nechybělo ani trošku pohybu. Někdo skákal gumu, někdo hrál fotbal nebo se protáhl na průlezkách. Učeni venku bylo fajn.